Flash News

E-TJERA

Video/ Sylvinho feston me këngë popullore kualifikimin në EURO 2024

Video/ Sylvinho feston me këngë popullore kualifikimin në EURO

Shqipëria kryesoi Grupin E dhe “fluturoi” drejt Gjermanisë aty ku do të mbahet Evropiani. Pas barazimit me Moldavinë, kuqezinjtë siguruan biletën drejt Berlinit, ndërsa dje me një barazim me Ishujt Faroe vulosën kualifikimin.

Pas përfundimit të ndeshjes, Sylvinho dhe futbollistët kanë festuar kualifikimin. Trajneri brazilian ka festuar nën ritmet e muzikës popullore shqiptare dhe këngëtaren e njohur Artiola Toska.

Trajneri është parë teksa gëzonte me futbollistët e tjerë të përqafuar, ndërsa kuqezinjtë nuk ndalnin dot gëzimin e kualifikimit si skuadra e kreut të Grupit E.

Të fundit