Flash News

E-TJERA

Video/ Vrasja e 20-vjeçarit shqiptar në Greqi, momenti kur qytetarët mblidhen të traumatizuar

Video/ Vrasja e 20-vjeçarit shqiptar në Greqi, momenti kur

Mediat greke ka publikuar momentin kur 20-vjeçari shqiptar u transportua i vdekur në spital pas sherrit me disa të rinj në Kalives të Greqisë.

Orgito Lloci, 20 vjeç është konfliktuar fillimisht me dy shtetas grekë, një rumun, një gjeorgjian dhe një bullgar në rrethana të paqarta.

Pas përfundimit të konfliktit e ndërsa të dyja palët ndodheshin në vendngjarje, Lloci nuk është ndier mirë. Menjëherë është thirrur ndihma e parë, duke e transportuar 20-vjeçarin shqiptar drejt spitalit të Hanias, ku ndërroi jetë.

Policia greke ka shoqëruar 5 personat e konfliktuar me 20-vjeçarin shqiptar ndërkohë që ka urdhëruar kryerjen e ekspertizës mjeko-ligjore për përcaktimin e shkaqeve të vdekjes.

Dyshohet se i riu shqiptar është goditur me grusht në kokë.

 

Të fundit