Flash News

E-TJERA

Publikohen për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, 4 ditë para zgjedhjeve

Publikohen për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin

Publikohen për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, 4 ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021, në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan. 

Në videon e publikuar në emisionin ‘Shënjestër’ në News 24, shihen përplasjet midis dy grupeve të militanteve.

Po ashtu shihet se grupi i ruajtjes së votave i angazhuar nga PD bllokon një makinë që sipas tyre kishte lista me pagesa dhe para. Nga video shfaqet  Arber Paplekaj dhe Pjerin Xhuvani që më pas humb jetën. Në ngjarjen në fjalë që bë ‘mollë’ sherri mes palëve politike, u plagosën dhe tre persona të tjerë, mes tyre një efektive policie.

Aktualisht çështja është në gjykim, ndërkohë që autori i dyshuar, Arber Paplekaj ndodhet pas hekurave. Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit ka vendosur masën e pezullimit për gjashtë efektivët e “Shqiponjave”, të arrestuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, të cilët akuzohen për mosveprim.

 

 

Të fundit