Flash News

E-TJERA

Vidhnin të rinjtë që pinin hashash te Liqeni Artificial, arrestohen dy policë në Tiranë

Vidhnin të rinjtë që pinin hashash te Liqeni Artificial,

Vihen në pranga dy punonjës policie, një i komisariatit nr.1 në kryeqytet dhe një i policisë bashkiake.

Efektivi i komisariatit 1, Serxhio Cani dhe polici bashkiak i Tiranës, Sajmir Muzikanti akuzohen për vjedhje në zonën e Liqenit artificial në Tiranë. 

 Ata kanë qenë në vëzhgim nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, pasi dyshohet se ndalonin të rinj me cigare hashashi dhe i vidhnin paratë. Më pas, u vinin prangat që të dukeshin sa më të besueshëm që po bënin detyrën.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë Rajonale të AMP-së, ndaluan shtetasit:

– S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, të dy shtetasit banues në Tiranë.

Këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat.

Pas punës hetimore të kryer është bërë e mundur dhe zbardhja e ngjarjes dhe vënia në pranga e 2 shtetasve të mësipërm", ben me dije policia. 

 

Të fundit