Flash News

E-TJERA

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli i Durrësit rikthen në detyrë 6 efektivët e pezulluar

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli i Durrësit rikthen në detyrë 6

Gjykata e Apelit të Durrësit ka rikthyer në detyrë 6 punonjësit e policisë së Elbasanit, të cilët u pezulluan pas kërkesës së Prokurorisë së Elbasanit, e cila po heton dosjen e vrasjes së Pjerin Xhuvanit tre ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Bëhet fjalë për Dedion Durakun, Pëllumb Biçakun, Erion Ballën, Erion Meçje , Donakd Dedjen dhe Besnmir Kadiun.

Nga sot, ata do të rikthehen në radhët e uniformave blu. Kujtojmë që më 21 prill të vitit 2021, gjatë një përplasjeje me armë mbeti i pajetë mjeku Pjerin Xhuvani. Për vrasjen e Xhuvanit, pas hekurave ndodhet ish-efektivi Arbër Papleka.

Të fundit