Flash News

E-TJERA

Vrasja e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, GJKKO lë në burg Indrit Taullaun

Vrasja e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, GJKKO lë në burg Indrit
Indrit Taullau

Dy ditë pas ekstradimit nga Kosova, 46-vjeçari Indrit Taullau, ish-anëtar i bandës së Durrësit është lënë në burg nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

GJKKO vendosi masën e sigurisë “arrest në burg” për Taullain, i akuzuar si i përfshirë në vrasjen e Klodian Saliut dhe Vajdin Lames, ngjarje të ndodhura në shkurt të vitit 2005.

ish-anëtar i bandës së Durrësit, u shpall në kërkim nga GJKKO për akuzën e vrasjes me paramendimin e grup të strukturuar kriminal.

 Ai ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar Tiranë ka vendosur masën “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasja me paramendim e kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal”, “Mbajtja e paligjshme e armëve të zjarrit, me pasoja të rënda”, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Vrasja në rrethana të tjera specifike ndaj dy ose më shumë personave, kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal”, ndërsa në 6 dhjetor 2020 u arrestua në një qendër tregtare në Kosovë.

Ditari politik

Të fundit