Flash News

E-TJERA

Vrau kunatin pasi i pë*dhunoi vajzën, shqiptari kërkon lirimin nga burgu

Vrau kunatin pasi i pë*dhunoi vajzën, shqiptari kërkon lirimin

Fatmir Tarellari, 50-vjeçari i cili vrau kunatin e tij Erjon Pelivani, ka kërkuar liri nga burgu.

Ndaj Tarellarit u caktua masa e paraburgimit më 22 janar, pas një jave arresti shtëpiak. 50-vjeçari mbahet në një repart të posaçëm në burgjet e Larisës, jo me të burgosur me dënime të rënda, ndërsa ruan pothuajse çdo ditë kontakte me tre fëmijët e tij.

Vrasja ndodhi pasi mësoi nga vajza e tij 18-vjeçare se vëllai 33-vjeçar i gruas së tij të dytë e përdhunonte që në moshën 9-vjeçare dhe së fundmi e kishte shantazhuar duke publikuar video intime.

“Vajza ime më tregoi se kur u përdhunua aty ishte edhe djali im i vogël, i cili tani është nëntë vjeç dhe të cilin kunati e la vetëm në dhomën tjetër ndërsa mbylli derën e dhomës ku ishte me të vajza ime”, tha babai në dëshmi.

Të fundit