Flash News

E-TJERA

Vrau shqiptarin, habit autori: Dëgjoj zëra, dua të flas me një ekzorcist

Vrau shqiptarin, habit autori: Dëgjoj zëra, dua të flas me

Zbardhen detaje rreth vrasjes së shqiptarit Alfond Kola, i cili mbeti i vrarë me thikë pasditen e 31 Majit, jashtë një lokali në Calcinatello të Brescia-s në Itali.

Autori, shqiptari Petrit Gega mësohet se ka thënë: “Dëgjoj zëra, shoh djallin. Dua të flas me një ekzorcist”.

Këto janë disa prej deklaratave që raporton Giornale di Brescia dhe që i përkasin Gegës, 52-vjeçarit shqiptar i akuzuar për vrasjen e bashkatdhetarit Alfons Kola.  

Gega u ndalua nga karabinierët rreth 1 orë pas krimit.

Ishin kamerat e shumta të sigurisë në zonë që e identifikuan. Kamerat filmuan po ashtu momentin e sherrit fillimisht me fjalë e më pas goditjen disa herë të 33-vjeçarit me një thikë kuzhine.

Kola gjeti vdekjen disa orë më vonë në spitalin e Brescia-s ku u transportua me helikopter në gjendje të rëndë. Kola dhe Gega ishin të dy nga fshati Kallmet i Vogël i Lezhës, fqinj me njëri-tjetrin. Pikërisht njohja e tyre e hershme, bën që hetuesit italianë të mos përjashtojnë mundësinë se krimi mund të ketë ardhur edhe për shkak të mërive të vjetra.

Të fundit