Flash News

E-TJERA

Vritet në Zvicër 37-vjeçarja nga Kosova, u qëllua me thikë nga partneri

Vritet në Zvicër 37-vjeçarja nga Kosova, u qëllua me

Trupi i një gruaje nga Kosova u gjet i pajetë në banesën e saj në Zvicër.

Mediat vendase raportojnë se 37-vjeçarja është gjetur e goditur disa herë me thikë. Autori i dyshuar i ngjarjes ëhstë partneri i saj shtetasi 42-vjeçar nga Kosova.

42-vjeçari është arrestuar nga policia e Bernës dhe iu dorëzua autoriteteve. Viktima ishte nënë e 4 fëmijëve, ndërsa dyshohet se ngjarja mund të ketë ardhur si pasojë e dhunës në familje.

Autori i dyshuar ishte paraqitur në kantonin e Bernës ku kishte pretenduar se kishte plagosur partneren e tij. Polici mbërriti në vendin e ngjarjes, ku pasi hapi derën e banesës me dhunë, gjeti viktimën.

Të fundit