Flash News

E-TJERA

Kamëz/ 27-vjeçarja u vetëhodh nga tarraca pasi i publikoi foto intime, arrestohet 39-vjeçari

Kamëz/ 27-vjeçarja u vetëhodh nga tarraca pasi i publikoi foto

Një 27-vjeçare ndërroi jetë dy ditë më parë, pasi u raportua se kishte rënë nga kati i katërt i një pallati në Kamëz. E reja ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra.

Policia ka zbardhur ngjarjen dhe sipas hetimeve, rezulton se 27-vjeçarja është vetëhedhur nga tarraca e katit të katërt, pasi i ishin publikuar disa foto intime.

Në pranga është vënë A. Ç., 39 vjeç.

“I publikoi një foto intime një 27-vjeçareje, e cila për këtë shkak dyshohet se u vetëhodh nga tarraca e katit të katërt dhe për pasojë humbi jetën, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, nisur nga dyshimet e krijuara mbi ngjarjen e ndodhur më datë 10.02.2024, në rrugën "Teuta", ku u vetëhodh nga tarraca e katit të 4-t, një shtetase, e cila si pasojë e dëmtimeve të marra humbi jetën, kanë vijuar veprimet hetimore të thelluara, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit:

- A. Ç., 39 vjeç, për veprën penale "Shkaktimi i vetëvrasjes".

Ky shtetas dyshohet se ka publikuar një foto intime të 27-vjeçares, e cila dyshohet se për këtë shkak është vetëhedhur nga tarraca e katit të 4-t dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka humbur jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Të fundit