Flash News

E-TJERA

Zeka flet me emra: Këta janë dy politikanët e Kosovës që u takuan me Agim Neza

Zeka flet me emra: Këta janë dy politikanët e Kosovës

Gazetari Milaim Zeka ka treguar emrat e dy politikanëve të Kosovës, që sipas tij ka takuar ish-zyrtari i FBI-së, i arrestuar, Charles McGonigal së bashku me Agron Nezaj.

Zenka është shprehur në SYRI TV, se Bexhet Pacolli dhe Ramush Haradinajt, janë dy politikanët që ka takuar Agron Nezaj dhe sipas tij ata kanë mashtruar ish-drejtues të UÇK-së dhe politikanë të ndryshëm, duke iu marrë miliona euro.

“Boshti i krejt këtij skandali që do të vazhdojë për të dalë në sipërfaqe dhe që ka qenë për disa vite, është loja me disa nga komandantët më të famshëm të UÇK-së, njerëz të hirearkisë më të lartë të Kosovës, biznesmenë të famshëm në Kosovë dhe Shqipëri, që ky grup u ka marrë miliona euro.

Janë Bexhet Pacolli dhe Ramush Haradinajt, dy politikanët që ka takuar Agron Nezaj. Por Agron Nezaj ka pasur lidhje shumë të ngushta me ambasadoren e Kosovës në Uashington, Vlora Çitakun, e ka njohur dhe takuar disa herë ish-ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili kur e kam pyetur se, nga e njeh Agron Nezajn, thotë se e kam njohur nëpërmjet ambasadores Çitaku.

Këta njerëz duke abuzuar dhe duke folur në emrin Jack Smith, u ka marrë njerëzve miliona euro, gjoja se mund të ua heqin akt-akuzat. Unë po them një emër, se sot më pyeti njëri se kush e njeh Haxhi Shalën. Haxhi Shala është deputet i parlamentit të Kosovës, njeriu që ka qenë mbi dy mandate deputet, njihet ‘Komandant Topi’, personalitet shumë i njohur, ai e dëshmon se një miku të tij, pjesëtar i partisë së Haradinajt, ky grup i ka kërkuar 1 mln euro për të ja tërheq aktakuzën.

Burimi im kryesor është njeriu në Bruksel i paraqitur me emrin ‘Florian’ dhe është paraqitur si agjent i CIA-s. Agron Nezaj është prezantuar edhe tek unë, e kam takuar dy herë, si agjent i FBI-së. Unë kur i kam dhënë informacionin një politikani të njohur në Kosovë dhe i thashë se ishte supermashtrues, dhe ai tha jo, e ke gabim.

Ai tha se valixhen e Agron Nezajt nuk guxon askush në aeroport të Shqipërisë dhe të Kosovës, ta hape. Këta kishin falsifikuar kartat e CIA-s se SHBA, dhe ky kishte paraqitur dokumentet e FBI-së, ai ‘Floriani’, që është nga Drenica që është Faik Imeri, dhe ju thoshte njerëzve që ka marrë pjesë në vrasjen e Osama Bin Laden dhe arrestimin e Millosheviç’, tha Milaim Zeka.

 

Të fundit