E-TJERA

Zgjedhjet, Kim thirrje liderëve politik: Kontrolloni kandidatët, mos promovoni korrupsionin

Zgjedhjet, Kim thirrje liderëve politik: Kontrolloni kandidatët, mos
Yuri Kim

Rreth 3 muaj para zgjedhjeve parlamentare, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim u ka bërë sërish thirrje partive politike për të mos vendosur në lista persona me probleme me ligjin.

Ajo ka shpërndarë në Twitter një mesazh që e ka dhënë muaj më parë. “Mos fyeni votuesit, mos minoni demokracinë dhe mos promovoni korrupsionin", është ky apeli i kryediplomates amerikane.

Postimi i plotë:

Nëse doni të dini nëse ky paralajmërim mbetet i vlefshëm, kjo është ajo që Tony Blinken, i nominuari i Pres Biden për Sekretar i Shtetit, tha në seancën e tij 1/19 para Senatit: “Ne duam të lartësojmë punën në luftimin e korrupsionit”.

Paralajmërim: Ndërsa partitë përgatiten për zgjedhjet, udhëheqësit do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën flamurin e tyre. Ju lutemi kontrolloni kandidatët tuaj, mos fyeni votuesit, mos minoni demokracinë, mos promovoni korrupsionin.

Ditari politik

Të fundit