Flash News

E-TJERA

Zgjedhjet/ Misioni i ODIHR mbërrin në Shqipëri, zbardhet axhenda

Zgjedhjet/ Misioni i ODIHR mbërrin në Shqipëri, zbardhet axhenda
Foto Ilustruese

Sikurse paralajmëroi disa ditë më parë, misioni i ODIHR për vlerësimin e përgatitjeve për zgjedhjet e 25 prillit ka mbërritur në Shqipëri.

Delegacioni nis që sot nga puna, ku pritet të takohet me Partinë Socialiste, Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, ndërsa nesër vijon me KQZ-në.

Sipas axhendës, në orën 14:00 misioni shkon në PS, më pas në 16:00 në PD dhe në 18:00 LSI.

Gjithashtu do të ketë takime edhe me shoqërinë civile apo partitë e tjera ditët në vijim.

Ditari politik

Të fundit