Flash News

E-TJERA

Zgjedhjet në BE/ Fredi Beleri drejt Parlamentit Europian, i treti më i votuari nga partia e Mitsotakis

Zgjedhjet në BE/ Fredi Beleri drejt Parlamentit Europian, i treti më i

Partia e Kyriakos Mistotakis, Demokracia e Re ka fituar me një diferencë të madhe nga kundërshtarët e SYRIZA-s në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. 

“Demokracia e Re” po fiton me 27.9% të votave dhe kryeson me një diferencë dyshifrore, pasi SYRIZA ka marrë vetëm 14.8%. Në vend të tretë renditet PASOK me 12.9%. 

Vlen të theksohet se me 50% të votave të numëruara deri më tani, nga kandidatët për eurodeputet të Demokracisë së Re, i treti renditet kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri.

Listën e kryeson deri më tani gazetari Giorgos Attias me 3775, i ndjekur nga Vangelis Meimarakis (2868) dhe Fredi Beleri (2473).

Zgjedhjet në BE/ Fredi Beleri drejt Parlamentit Europian, i treti më i

 

Të fundit