Flash News

E-TJERA

Zgjedhjet/ Topalli prezanton listën e kandidatëve për qarkun e Lezhës dhe Dibrës

Zgjedhjet/ Topalli prezanton listën e kandidatëve për qarkun e

Lëvizja për Ndryshim ka prezantuar ditën e sotme kandidatët për deputetë për qarkun e Lezhës dhe Dibrës në zgjedhjet e 25 prillit.

Kryetarja e kësaj lëvizje, Jozefina Topalli ka bërë një përshkim të shkurtër të kandidatëve dhe karrierës së tyre.

“Do të prezantoj listën e kandidatëve, e nxjerrë nga sirtari që dukej se nuk do të hapej kurrë. E para nuk është prezente për shkak të pandemisë, është vajzë e re që çdo gjë e ka arritur vetë. Matilda Gjini, ka përfunduar dy master në biznes. Do kandidojë në qarkun e Lezhës. Gjon Ndoj, vjen nga një familje e persektuar, ish student i dhjetorit të 90-ës. Alda Gjini ka lindur në Lezhë në 95, vjen nga një familje e përndjekur politikë. Dod Prenga, është doktor i shkencave, ai ka kryer specializime në universitetin e Barit dhe të Lecces. Amarda Gjini, ka lindur në Rrëshen, rrjedh nga një familje e persekutuar. Luan me ekipin vendas të volejbollit.

Rrethi i Dibrës: Erida Lazimi, është avokate, ka mbaruar fakultetin e Drejtësisë. Vjen nga një familje që ka kontribuar në PD. Sandra Gjeleshi, nga Klosi. Ka përfunduar master shkencor në Londër.

Qarku i Beratit: Miranda Haxhia, lindur në Berat", tha Topalli.

Lista:

1-Matilda Gjini

2-Gjon Ndoj

3-Alda Gjini

4-Dod Prenga

5-Amarda Gjini

6-Erida Lazimi

7-Sandra Gjeleshi

8- Klavia Pema

9- Miranda Haxhia

Të fundit