Flash News

E-TJERA

Zhbllokohet sfida, Lenjani çon në avantazh Shqipërinë

Zhbllokohet sfida, Lenjani çon në avantazh Shqipërinë

Emir Lenjani ka shnëuar në minutën e 34’ duke dërguar në avantazh kombëtaren.

Shqipëria dhe Islanda po luajnë në “Air Albania” për Kupën e Botës. Në minutën e 9’ një ndërhyrje e Gunarson ndaj Uzunit bën që arbitri të ndalë lojën.

Pas verifikimit në sistemin VAR, u vërtetua se ka pasur një faull të Gunarson ndaj Uzunit. Arbitri i jep karton të kuq futbollistit të Islandës.

Miqtë luajnë në fushë me 10 lojtarë duke favorizuar kështu kuqezinjtë. teksa Sokol Cikalleshi luan me shiritin e kapitenit në krah të Uzunit në sulm, ndërsa Lenjani merr vendin e Hysajt në të majtë.

 

 

Të fundit