Flash News

E-TJERA

Zjarr masiv në Fier, rrezikohen banesat

Zjarr masiv në Fier, rrezikohen banesat

Një tjetër vatër masive zjarri raportohet në vend këtë të shtunë. Flakët janë regjistruar në Hambar të Fierit.

Nga flakët rrezikohen rreth 60 hektarë sipërfaqe me bimësi dhe plep, ku deri tani janë djegur 25 hektarë.


Mësohet se zjarri ka marrë përmasa të mëdha ku përhapja e flakëve po favorizohet nga era e forë e fortë që fryn.

Banesat përreth gjithashtu po rrezikohen, ndërsa në vendngjarje ndodhen 3 zjarrfikëse dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Të fundit