Flash News

E-TJERA

Zjarr masiv në Memaliaj, mbesin pa energji elektrike disa fshatra

Zjarr masiv në Memaliaj, mbesin pa energji elektrike disa fshatra

Një vatër zjarri  është regjistruar pranë fshatit Gllavë në Bashkinë e Memaliajt.

Zjarri ka përfshirë një masiv me pisha pranë një zone të banuar, ku është dëmtuar edhe rrjeti i shpërndarjes së energjisë elektrike. 

Banorët janë shprehur se nuk ndërhyjnë dot vetë dhe presin mbërritjen e zjarrfikësve nga Tepelena e Gjirokastra.

Të fundit