Flash News

E-TJERA

Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë, merr 3 pikët e para në Euro 2024

Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë, merr 3 pikët e para në

Zvicra ka shënuar 3 pikët e para në kamionatin e Euro 2024, duke fituar ndaj Hungarisë me rezultatin 3-1. 

Helvetët e nisën mirë ndeshje, duke arritur të shënojë që në minutën e 12-të, kur Kwadwo Duah shënoi për 1-0.

Zvicra ka mundur të shënojë edhe golin e dytë në minutën e 20-të, kur Ruben Vargas gjuajti, por Peter Gulasci. 

Në minutën e 66-të, Dominik Szobodzlai asistoi te Barnabas Varga dhe shënoi për Hungarinë golin e parë. 

Në fund në skenë doli Breel Embolo që me një gjuajtje të bukur shënoi për 3-1.

Zvicra dhe Gjermania kanë nga tri pikë, ndërsa Skocia dhe Hungaria janë pa pikë në grupin A. 

Të fundit