Flash News

E-TJERA

Zyrtare / Jasir Asani largohet nga Partizani

Zyrtare / Jasir Asani largohet nga Partizani

Jasir Asani nuk do të jetë më lojtar i Partizanit. Ka qenë vetë futbollisti, i cili nëpërmjet një postimi njofton se nuk do të ketë rinovim të kontratës, pas përfundimit të saj duke dalë kështu një lojtar i lirë. 

Asani falënderon klubin, tifozët dhe trajnerët me të cilët ka punuar në këto vite si pjesë e klubit kryeqytetas. 

Ofertat në drejtim nga skuadra të ndryshme jashtë nuk mungojnë dhe tashmë do të zgjedhë me qetësi se ku do të vazhdojë karrierën. 26-vjeçari bëri një sezon të shkëlqyer me Partizanin, duke shënuar 10 gola dhe duke asistuar 8 të tjerë.

Postimi i plotë:

Sot ka ardhur dita qe t’ju them faleminderit te gjitheve dhe mirupafshim. Ndarjet nuk me kane pelqyer kurre por futbolli eshte i tille, me nje fillim dhe nje fund. Pas shume ndeshjesh, suksesesh, deshtimesh e sakrificash, erdhi dita qe te them faleminderit per cdo emocion qe me keni dhuruar.
Dua te falenderoj stafin teknik, te gjithe trajneret me te cilet kam punuar, te gjithe asistentet, stafin organizativ, magazinieret dhe kujdestaret e fushes e te topave. Ju ma keni bere gjithcka me te lehte ne aventuren time te Partizani.
Shpirti i Partizanit, tifozeria e kuqe do te jete gjithmone nje kujtim i bukur per mua dhe do te kene gjithmone nje vend te vecante ne zemren time. Me keni mbeshtetur nga dita e pare qe erdha dhe sot dua tju them faleminderit per gjithcka. Faleminderit Partizan

Të fundit