Eljo Hyska zyrtarisht deputet, Turi dhe Orinda e urojnë publikisht: Rruga jote qoftë plot dritë

Eljo Hyska, kreu i FRESSH nga sot është bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputeti më i ri i shtuar së fundmi.

Pas betimit në seancën plenare, urimet me gjasë kanë qenë të shumta në adresë të tij. Ndër to edhe i vëllai, moderatori i njohur Turjan Hyska dhe bashkëshortja e këtij të fundit, Orinda Huta.

“Proud” (krenar), shkruan Turi në një Instastory.

Po ashtu, edhe Orinda e ka uruar publikisht kunatin e saj, teksa i shkruan: “Rruga jote qoftë plot dritë dhe plot bekime! Të dua Eljo Hysko”.