Emisioni kritik ndaj qeverisë s’do të mbyllet: Shihemi në shtator në Ora News

Emisioni Tempora që transmetohet çdo të martë në Ora News ka ulur siparin për këtë sezon sezon televiziv.

Moderatorja Sonila Meço ka njoftuar teleshikuesit se programi do të rikthehet në shtator, pavarësisht presioneve të ndryshme që u pranuan nga vetë gazetarja në transmetimin e së martë.

‘Tempora’ nisi transmetimet në Janar dhe gjerësisht është cilësuar si një ndër emisionet me kritike ndaj qeverisë, së bashku me ‘A-Show’ të Adi Krastës.

Në këto 6 muaj transmetimi, Tempora është shndërruar në një ‘dritare’ informomi jo vetëm për teleshikuesit por edhe për mediat online, duke prodhuar lajmë nga më të larmishmet, diktuar nga qëndrimet anti-komformiste të të ftuarve.