Finalja Teuta-Tirana për kupën e Shqipërisë, FSHF kërkesë autoriteteve: Të marrim shembullin e Francës

Nesër në 2 gusht 2020 pritet të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë, midis Teutës dhe Tiranës, në stadiumin Air Albania.

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon nga instancat shtetërore që të marrim shembullin e Francës, ku finalja e kupës u zhvillua me tifozë në tribunat pas porte.

“Sportdashësit janë qershia mbi tortë në një ndeshje futbolli e aq më tepër në një #finale. Edhe FSHF konform rregullave dhe distancimit kërkon që të ketë një numër të kufizuar tifozësh, nën shembullin e Francës”, kërkon FSHF.