Flash News

Kosova

35-vjeçari përdhu*on 15-vjeçaren në Kosovë, publikon videon intime

35-vjeçari përdhu*on 15-vjeçaren në Kosovë,

Një ngjarje e rëndë është zbuluar në Prizren pas skandali të 11 vjeçares e cila u përdhunua për 7 orë rresht nga 5 persona. Në një video të punblikuar shihen dy persona duke kryer marrëdhënie seksuale.

Sipas mediave të Kosovës, është arritur që të identifikohen personat në videon, ku viktima është një vajzë 15-vjeçare.

Njësitë policore kanë arritur që ta arrestojnë 35-vjeçarin, i cili është shoqëruar në polici ku para hetuesve policorë ka pranuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur dhe të gjithë aktin e ka regjistruar.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në burg dhe do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunim’.

Sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, personat që kryejnë marrëdhënie seksuale me persona që janë nën moshën 16-vjeçare, kryejnë vepër penale dhe mund të dënohen me burgim prej 5 deri në 20 vjet.

Kujtojmë që një ngjarje e tillë e ndodhur në vitin që lamë pas ka tronditur jo vetëm Kosovën por edhe Shqipërinë. Një 11-vjeçare u përdhunua nga pesë persona, për shtatë orë, ku tre prej të dyshuarve ishin të mitur dhe dy të tjerë të moshës madhore.

 Në mesin e tyre autorëve ishte edhe Ekrem Rexhepi, 27 vjeç që ka të ngritur aktakuzë edhe për veprat penale si vjedhje e rëndë, vjedhje e pyllit dhe dhunë në familje

 Ndërkohë pas denoncimit të rastit u zbulua se e mitura kishte qenë pre e abuzimit seksuale dhe nga 6 meshkuj të tjerë gjatë muajit qershor.

Të fundit