Flash News

Kosova

Aksident tek ura e Drinit të Bardhë, makina me tre persona brenda bie në lumë

Aksident tek ura e Drinit të Bardhë, makina me tre persona brenda bie
foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur tek ura e Drinit të Bardhë, ku një mjet ka rënë në lumë.

 Sipas informacioneve drejtuesi ka  humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në lumë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës në Kosovë, Fadil Gashi.

Gashi tha se në makinë kanë qenë tre persona, të cilët janë dërguar në spitalin e Pejës. Mësohet se, të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

“Rreth orës 14:50, Policia ka marrë informatën për një vetaksident tek ura e Drinit të Bardhë, ku një veturë ka rënë në lumë, në fshatin Dubovë.  Në veturë kanë qenë tre persona, të cilët me ndihmën e qytetarëve janë larguar nga vetura dhe nuk kanë pësua lëndime serioze. Të njëjtit me autoambulancë janë dërguar në Spitalin e Pejës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të fundit