Kosova

Ambasadorja e Suedisë takon Albin Kurtin, vëmendjen e merr maska e saj e pazakontë

Ambasadorja e Suedisë takon Albin Kurtin, vëmendjen e merr maska e saj

Ambasadorja e Suedisë shkon me maskë të veçantë në takim me Kurtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim ambasadoren e Suedisë në Kosovë, Karin Hernmarck.

Ajo uroi Kurtin për fitoren në zgjedhje dhe theksoi përkushtimin e Qeverisë së Suedisë që bashkëpunimi mes dy vendeve të vazhdojë me intensitet të shtuar.

Mirëpo, në këtë takim, ajo që mori vëmendje ishte maska e pazakontë që kishte zgjedhur ambasadorja suedeze. Ajo u shfaq në takimin zyrtar me një maskë që mbante një dizajn luani ngjyrë të bardhë.  

 

Të fundit