Kosova

Arrestohen djali i kryetarit të komunës së Kllokotit dhe tre serbë për shitblerje të votave

Arrestohen djali i kryetarit të komunës së Kllokotit dhe tre

Djali i kryetarit aktual të komunës së Kllokotit, Bozidar Dejanoviq, është arrestuar mbrëmë nën dyshimin për shitblerje të votës.

Lajmi është konfirmuar nga prokurori i Prokurorisë së Gjilanit, Agron Uka, ku sipas tij, përveç djalit të Dejanoviqit, janë arrestuar edhe tre persona të tjerë, të cilët janë të afërm të kandidatëve për asamblistë.

“Po është arrestuar djali i kryetar të Kllokoktit dhe tre të tjerë, që kanë lidhje me kandidatët për asamblista. Tre prej tyre janë serbë dhe janë arrestuar për shitblerje të votës. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 18:30 minuta. Kam dhënë aktvendim për fillimin e hetimit si dhe kërkesën për caktimin e paraburgimit. Po ashtu janë sekuestruar dy nga 100 euro, vizitë kartela dhe fletëvotime ku përshkruhet të votohet numri dy”, tha Uka./Express

Të fundit