Flash News

Kosova

Burri i Vjosa Osmanit i ashpër ndaj Vuçiç: propagandist i Kasapit të Ballkanit

Burri i Vjosa Osmanit i ashpër ndaj Vuçiç: propagandist i

Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë deklarata të forta në drejtim të kreut të shtetit serb, Aleksandër Vuçiç, duke e cilësuar analfabet dhe propagandist të Kasapit të Ballkanit.

“Një kryetar shteti analfabet, dikur një mjet propagande për kasapin e Ballkanit, është një kujtim i ashpër i rreziqeve të manipulimit dhe injorancës në udhëheqje. Historia na mëson rreziqet e aleancave të tilla”, shkruan ai.

Të fundit