Kosova

Covid-19 në Kosovë, gjashtë viktima dhe 363 raste në 24 orët e fundit

Covid-19 në Kosovë, gjashtë viktima dhe 363 raste në 24
Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar gjashtë humbje jete nga Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik bëri me dije se nga 1.589 testime të krye ra kanë rezultuar pozitivë 363 raste pozitive.

Gjithashtu janë shëruar 418 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve deri më sot është gjithsej 48.990 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 5.103. 

Kosova numëron 55.498 raste pozitive që prej fillimit të pandemisë dhe 1.405 viktima nga Covid-19.

Ditari politik

Të fundit