Flash News

Kosova

Fitorja e Zvicrës, Albin Kurti me foton e Xhakës dhe Shaqirit: Serbia nuk kalon!

Fitorja e Zvicrës, Albin Kurti me foton e Xhakës dhe Shaqirit: Serbia

Zvicra mundi Serbinë 3-2 dhe siguroi kualifikimin në fazën tjetër të Botërorit.

Pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales së Kupës së Botës erdhi reagimi i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurtit.

Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës!”, shkroi Kurti në Facebook, shoqëruar me një foto të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Kjo është hera e dytë radhazi që Zvicra eliminon Serbinë.

 

Të fundit