Flash News

Kosova

Hashim Thaçi lë burgun, cila është arsyeja që ish-presidenti shkon në Kosovë

Hashim Thaçi lë burgun, cila është arsyeja që

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lënë qelinë për disa orë dhe ka shkuar në Kosovë. Shkak është bërë gjendja e rënduar e nënës së tij dhe Gjykata Speciale ja ka plotësuar dëshirën.

Raportohet se nëna e Thaçit ka dalë nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, ku trajtohej prej disa ditësh për shkak të gjendjes së saj.

Thaçi tanimë ndodhet në banesën e familjes së tij në Burojë, teksa zona është rrethuar nga forca të shumta policie, si edhe nga EULEX-i.

 

Të fundit