Flash News

Kosova

Sulmi në Banjskë, Osmani: Të merren masa ndaj Serbisë, mund të përsëritët situata

Sulmi në Banjskë, Osmani: Të merren masa ndaj Serbisë, mund

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, bërë thirrje që te merren masa ndëshkuese ndaj Serbisë, teksa solli në vëmendje sulmin e 24 shtatorit në Banjskë, ku u vra efektivi i policisë, Afrim Bunjaku.

Duhet të adresohet përgjegjësia e Serbisë më 29 maj dhe 24 shtator. Në vend se të ekstradojë terroristët vazhdon t’i mbështesë ata.

Pata paralajmëruar se nëse sulmuesit e trupave në maj që udhëhiqeshin nga bandat kriminale do përfundonin pa dënuar do t’i inkurajonte të përsërisnin sulmet në shkallë më të madhe. Janë po të njëjtit njerëz që sulmuan NATO-n, e që  sulmuan policinë e Kosovës më 24 shtator”, tha ajo. 

Të fundit