Flash News

Kosova

LVV zgjedh sot kryetarin, asnjë kandidat përballë Albin Kurtit

LVV zgjedh sot kryetarin, asnjë kandidat përballë Albin Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje zhvillon sot zgjedhjet e brendshme, për të përcaktuar kryetarin e saj. Por asnjë kandidat nuk ka dalë në garë përball Albin Kurtit. Ky i fundit pritet të konfirmohet në krye të LVVV.

Megjithatë qendrat e votomit do të qëndrojnë të hapura deri në orën 19:00. Aktivistët mund të votojnë në 43 qendra.

Përveç kryetarit, në këto zgjedhje do të votohet edhe kryetarja e organizatës “Gratë për Vetëvendosje”, si dhe kryetari për Rininë e LVV-së. Kujtojmë që LVV hyri zyrtarisht në politikë në vitin 2010.

 

Të fundit