Kosova

Nis seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, betohen deputetët

Nis seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, betohen deputetët
Foto ilustruese

Ka nisur seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Ajo do të drejtohet nga  po e udhëheq deputeti më i vjetër në moshë Avni Dehari, nga LVV-ja dhe deputetja më e re Adelina Grainca, nga PDK-ja.

Gjatë kësaj seancë pritet që të betohen 120 deputetët e rinj. Zgjedhjet e parakoheshme parlamentare në Kosovë u mbajtën më 14 shkurt dhe u çertifikuan në 13 mars. 

Në media po qarkullojnë zëra se Glauk Konjufca do të jetë kryetari i ri i Kuvendit.

Të fundit