Kosova

Një viktimë dhe 17 raste të reja, sa është numri i të vaksinuarëve në Kosovë

Një viktimë dhe 17 raste të reja, sa është numri i
Foto ilustruese

Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19, është bilanci i 24 orëve të fundit në Kosovë. Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se janë realizuar 1.774 testime.

Gjithashtu janë shëruar edhe 112 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 104.791. Në 24 orët e fundit në Kosovë janë bërë 3.480 vaksinime, ndërsa në total janë dhënë 96.369 doza anti-Covid.

Të fundit