Flash News

Kosova

Osmani takohet me kryeministrin e Britanisë: Të përkushtuar për paqen dhe sigurinë në vend

Osmani takohet me kryeministrin e Britanisë: Të përkushtuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin e Britanisë Rishi Sunak në Samitin e liderëve evropianë në Moldavi. Fokusi i këtij takimi ishin zhvillimet e fundit në rajon dhe bashkëpunimin e fortë mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe.

“Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e qëndrueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe përkushtimin tonë të vazhdueshëm për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për paqen dhe sigurinë afatgjate”, ka shkruar Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në ‘Twitter’.

Të fundit