Flash News

Kosova

Pamje nga tensionet në Zveçan, nga përplasjet u lënduan rreth 20 ushtarë të KFOR-it

Pamje nga tensionet në Zveçan, nga përplasjet u lënduan

Rreth 20 ushtarë të KFOR-it mbetën të lënduar gjatë përplasjeve me protestuesit serbë të ciliët ishin mbledhur përpara Komunës së Zveçanit.

Në orët e pasdites, situata ka përshkallëzuar, pasi KFOR u bëri thirrje protestuesve që të largohen nga hapësirat afër komunës, por ata nuk pranuan.

Nga pamjet e publikuara nga mediat dëgjohen edhe krisma dhe shihet momenti kur hidhet gaz lotsjellës.

Protestuesit kanë kërkuar që të gjitha forcat speciale të Policisë së Kosovës të largohen nga objekti i komunës. 

 

 

Të fundit