Kosova

Si paraqitet situata me Covid-19 në Kosovë, numri i të vaksinuarëve

Si paraqitet situata me Covid-19 në Kosovë, numri i të

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është regjistruar vetëm një viktimë dhe 16 raste pozitive me Covid-19. Prej disa javësh shifrat me koronavirus janë ulur ndjeshëm.

Gjithashtu janë shëruar 18 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 105.218.

Në Kosovë numri i rasteve aktive është 176. Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 7.018 doza kundër COVID-19.

Që prej fillimit të procesit në Kosovë janë bërë 132.901 vaksinime, ndërsa 17.476 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat.

Të fundit