Kosova

Tensione para ndeshjes me Spanjën, tentohet të hiqet nga stadiumi flamuri i Kosovës

Tensione para ndeshjes me Spanjën, tentohet të hiqet nga stadiumi

Janë regjistruar tensione pak minuta para ndeshjes mes Spanjës dhe Kosovës që do të zhvillohet në La Cartuja të Sevillës.

Gazeta Express shkruan se autoritet e Federatës Spanjolle të Futbollit kanë dashur t’i marrin flamurin Kosovës me pretendimin se nuk lejohet, por kryetari i tifozëve “Dardanët” Lulzim Berisha, ishte ai që insistoi dhe nuk e dorëzoi flamurin.

Në fund autoritetet nuk kanë bërë rezistencë dhe kanë lejuar që flamuri i Kosovës të qëndrojë në stadium. 

Të fundit