Flash News

Kosova

U vra nga bashkëshorti, vajza e Gjyljeta Ukellës udhëheq protestën në Pejë

U vra nga bashkëshorti, vajza e Gjyljeta Ukellës udhëheq

Ditën  e sotme në Kosovë është mbajtur një protestë në shenjë revolte ndaj vrasjes së Gjyljeta Ukellës, e cila u ekzekutua brenda banesës nga bashkëshorti Edmond Lajçi 

Tubimi u udhëhoq nga vajza e viktimës, e cila mbante në dorë një bluzë të bardhë ku ishte stampuar foto e nënës së saj.

Marshimi ka nisur në qendrën e qytetit për të vazhduar drejt godinave të Policisë, Gjykatës Themelore dhe Prokurorisë Themelore në Pejë.

Ndërkohë, Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj bashkëshortit të Gjyljeta Ukellës.

Protestusit mbanin në dorë pankarta ku shkruhej “kot sa flasim, derisa ata vrasin”, si edhe bluze të stampuara me imazhin e viktimës.

Të fundit