Kosova

Vijojnë shifrat rekord të infektimeve në Kosovë

Vijojnë shifrat rekord të infektimeve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 707 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë nga 1831 mostra të marra ga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Teksa 10 pacientë kanë humbur jetën me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 4 raste, Dragash 1 rast, Istog 1 rast, Klinë 1 rast, Podujevë 1 rast, Shtime 1 rast, Vushtrri 1 rast.

Kosova vazhdon të mbetet në kufijtë e rasteve rekord të infektimeve dhe numrit të vdekjeve.

Ditari politik

Të fundit