Flash News

Kosova

Zv/Kryeministri i Kosovës qëllohet me tortë nga anëtarët e PSD-së

Zv/Kryeministri i Kosovës qëllohet me tortë nga

Disa prej anëtarëve të Partisë Social Demokrate në Kosovë kanë qëlluar me një tortë me çokollatë Zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi këtë të martë.

 Ngjarja ka ndodhur kur numri 2 i qeverisë së Kosovës ka qenë duke u futur në një ndërtesë. Aktivistët e PSD-së i kanë hedhur edhe një gotë milkshejk Bislimit.

Pamjet janë publikuar nga vetë kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, i cili shprehet se ky aksion ka të bëjë me kundërshtimin e “Zajednicës”, që sipas tyre tashmë është pranuar nga Kryeministri Albin Kurti në takimin e 18 Marsit në Ohër.

PSD-ja ka thirrur protestë më 25 Mars kundër arritjes së pajtimit mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç për Aneksin e zbatimit të Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhnieve midis dy vendeve.

Të fundit