Flash News

KRYESORE

Media italiane: Nuk hapen negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen

Media italiane: Nuk hapen negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmi raportohet nga media italiane Ansa. Media shkruan se dorëheqja e Zaev konfirmohet nga burime diplomatike në Samitin e BE.

Shtetet Anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për të filluar negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë.

Kujtojmë se në prononcimet e tij Zaev kishte thënë se do të dorëhiqej nëse nuk hapeshin negociatat.

Të fundit