Milo tradhëton Ramën: Meta si luan, rikthehet fuqishëm në skenën politike

Kryetari i Partisë Demoracia Sociale i cileson si të forta deklaratat e presidentit Ilir Meta, duke thënë se “ka nxjerrë në shesh gjërat që janë thënë korridoreve”.

Në emisionin ‘Open’, Milo, aleat i Partisë Socialiste, paralajmeron rikthimin e Metes ne krye te LSI-se, duke argumentuar se ai “është një luan në politikën shqiptare dhe së shpejti ai do të kthehet në skenën politike, duke i dhënë një dimension më të fortë kësaj skene”.

Presidenti Meta, mes të tjerash u shpreh së nesë ai dëshiron, mund të bëjë LSI-në tre herë më të madhe se PS-ja, nderkohe qe nuk e mohoi as pohoi rikthimin ne politiken aktive.