Ndryshimet kushtetuese/ Paralajmërimi i figurës kryesore në Bundestagun gjerman për PS, reagon Meta

Vjen reagimi i presidentit Ilir Meta paralajmërimit të Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin Parlamentar CDU/CSU ka tërhequr vëmendjen e kryeministrit Edi Rama për të mos bërë veprime të njëanshme me ndryshimin e kushtetutës dhe heqjen e të drejtës për koalicione parazgjedhore sipas vullnetit të partive.

Sipas Metës, ky mesazh tregon se është koha të dëgjohen  avokatët më të besueshëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë”

“Koha për t’i dëgjuar avokatët më seriozë dhe më të besueshëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë!”, shkruan Meta.