OPINEWS

Dita nis me reshje, si do të ndryshojë moti orët në vijim

Dita nis me reshje, si do të ndryshojë moti orët në vijim

Vranësira dhe reshje të paktëa do të dominojnë në pjesën e parë të ditës së sotme. Ndërsa pasdite pritet përmirësim gradual i kushteve atmosferike, ndërsa juglindja e vendit do të mbetet nën ndikimin e vranësirave.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi verior-verilindor, duke sjellë në det dallgëzim 4 ballë.

Të fundit