Përplasjet në KZAZ, shoqërohet në polici ish-deputetja e PD

Pas incidenteve në KZAZ-të e qarkut Mat është shoqëruar sot në polici, ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi.

Çupi akuzohet për shkatërrim të materialeve zgjedhore në Burrel, gjatë protestës për lirimin e KZAZ-së.

Situata në Burrel është tensionuar pasi mbështetësit e PD janë përleshur fizikisht me Forcat Speciale, madje ndaj tyre u hodh edhe gaz lotsjellës për shpërndarjen e turmës.

Megjithatë, ata duket se nuk janë tërhequr dhe kanë mundur të nxjerrin  jashtë materialet zgjedhore dhe më pas i kanë djegur.