Flash News

POLITIKOFF

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe të Donaldit? Gabimi etik i saj

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe

Beatrix Ramosaj është kthyer në një nga personazhet më të komentuar të rrjeteve sociale dhe të mediave. Kjo edhe për shkak të trekëndëshit "Beatrix-Donald-Bora". Një moment i transmetuar dje, është bërë viral në rrjete sociale dhe në media. Gazetarja e Ora News, e pyet Beatrixën për ribashkimin e Borës me Donaldin.

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe

Gjatë pjesëmarrjes në ‘Festivalin e Klipit Shqiptar” në Ulqin disa javë më parë Beatrix është intervistuar dhe kjo pjesë është publikuar ditën e sotme. Mes të tjerash ajo është pyetur edhe se çfarë mendon për ribashkimet e fundit.

“Ribashkimet e kujt”? - pyeti Triksa teksa gazetarja i tha: “Për shembull po përflitet gjithandej Donaldi dhe Bora që janë ribashkuar?”

“A shumë mirë, më vjen mirë, gëzohem,”- u përgjigj Triksa, e cila dukej paksa në siklet.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by B e a t r i x ???? ???? (@beatrix.ramosaj.love)

 Dhe pastaj gazetarja "e lumtur" për pyetjen që bëri dhe reagimin që mori, mbyll intervistën. Kjo gjë është komentuar negativisht nga komentuesit duke "sulmuar" gazetaren si jo profesioniste dhe jo etike. Ka nga ata komentues që kërkojnë që gazetarët të jenë më të kuptueshëm dhe të mos merren "përjetësisht" me një temë të vetme. Sipas komentuesve, Trixa duhet të lihet e qetë dhe të mos vihet në siklet me të tilla pyetje pasi kujtojmë se ishte Donaldi ai që vendosi t`i jepte fund lidhjes me Beatrixën sapo doli nga shtëpia.

Pavarësisht se kjo e fundit kishte zhvilluar ndjenja të sinqerta dhe shumë të ndjera për Donaldin.

Lexoni më poshtë disa prej dhjetra komenteve kundrejt gazetares:

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe

A duhet ta pyeste gazetarja Beatrixën për ribashkimin e Borës dhe

Të fundit