Flash News

POLITIKOFF

Adele shtyn turneun në Las Vegas: Nuk kam zgjidhje tjetër

Adele shtyn turneun në Las Vegas: Nuk kam zgjidhje tjetër

Këngëtarja e njohur Adele njoftoi të martën në mbrëmje se do të shtyjë turneun e saj në Las Vegas "Weekends with Adele" deri në muajin mars për t'u shëruar nga një sëmundje që nuk e bëri të ditur.

“Isha e sëmurë në fund të pjesës së parë të turneut dhe gjatë gjithë pushimit tim”, tha fituesja e çmimit Grammy, 35 vjeç, në një deklaratë përmes mediave sociale. “Nuk kisha mundësinë të kthehesha me shëndet të plotë përpara se të rifillonin shfaqjet dhe tani jam sërish e sëmurë dhe për fat të keq e gjithë kjo ka dëmtuar zërin tim.”

"Dhe kështu me radhë urdhërat e mjekëve," vazhdoi ajo, "Nuk kam zgjidhje tjetër veçse të pushoj plotësisht. 5 fundjavat e mbetura të kësaj pjese po shtyhen për një datë të mëvonshme. Tashmë jemi duke përpunuar detajet dhe informacioni do t'ju dërgohet sa më shpejt që të jetë e mundur.

 

Të fundit