Flash News

POLITIKOFF

Adi Krasta merr nënshtetësinë kosovare

Adi Krasta merr nënshtetësinë kosovare

Në këtë ditë e shënuar për pavarësinë e Shqipërisë, gazetari i njohur, Adi Krasta ka marrë nënshtetësinë e shqiptarit të Kosovës.

Lajmin e bëri të ditur vetë ai, përmes një postimi në rrjetet sociale. Krasta ka publikuar një foto të pasaportës së tij nga Republika e Kosovës, të cilën e ka shoqëruar me një foto të flamurit të Shqipërisë dhe një zemër të kuqe. Kujtojmë që rreth një vit më parë gazetari kishte shprehur dëshirën për t’u pajisur me pasaportën e Kosovës.

“Nuk di kujt t’ia kërkoj pasaportën e Kosovës, me shumë krenari do ta merrja bashkë me familjen,” tha ai në një intervistë në dhjetor të 2021.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adi Krasta (@adi_krasta)

Të fundit